Wychodząc naprzeciw Waszym pytaniom i wątpliwościom postanowiliśmy stworzyć szczegółowy poradnik jak płacić za pomocą bitcoin.
Bitcoin (BTC) - jest to najpopularniejsza kryptowaluta a płatności za jej pomocą są obecnie najszybszą, najbezpieczniejszą i najbardziej anonimową opcją płatności w naszym sklepie.

Płacąc za pomocą bitcoin prócz zwiększenia bezpieczeństwa, szybkości transakcji (przy wpłacie tą metodą pieniądze dostajemy od razu, dzięki czemu jesteśmy w stanie szybciej nadać paczkę) otrzymujesz również 5% rabatu na całe zamówienie!

Bitcoin zapewnia Ci więc nie tylko szybsze i bezpieczniejsze, ale również tańsze zakupy!

Dla wszystkich, którzy nie słyszeli o tej formie płatności, opisujemy krok po kroku jak w prosty sposób kupić BTC za PLN, a następnie zapłacić nim u nas w sklepie.

Poniższy poradnik będzie oparty na najstarszym i jednym z najpopularniejszych kantorów Bitcoin - 4coins.pl. Natomiast skorzystać można analogicznie również z innych kantorów np.:
kantorbitcoin.pl
bitcantor.com
bitcan.pl
inpay.pl

Krok 1
Pierwszym krokiem będzie stworzenie konta w wybranym przez nas kantorze. Aby utworzyć konto w 4coins.pl klikamy w link:
https://www.4coins.pl/rejestracja/
I wypełniamy krótki znajdujący się tam krótki formularz.

Wpisujemy imię i nazwisko, e-mail. zaznaczamy wszystkie zgody, rozwiązujemy captchę i klikamy dalej w celu utworzenia konta.
Ważne aby wpisane dane były takie same jakie będą dane nadawcy przelewu w PLN, czyli jeżeli przelew PLN zasilający nasze konto w kantorze będzie  z konta, którego właścicielem jest Jan Kowalski - rejestrując się w 4coins.pl również wpisujemy Jan Kowalski.
Mail również musi być prawdziwy, gdyż wymagana jest aktywacja konta.Krok 2
Zaloguj się do podanego wcześniej maila i aktywuj swoje konto klikając w link aktywacyjny. Mail od 4coins.pl będzie zatytułowany "Aktywuj swoje konto". Jeżeli po chwili nie widzisz go w odebranych koniecznie sprawdź folder SPAM!

Krok 3
Po aktywacji konta ustawiamy do niego hasło. Wybrane hasło musi zawierać przynajmniej jedną wielką literę.
Wpisujemy więc wybrane hasło dwukrotnie a następnie klikamy "zapisz".Krok 4
Po wybraniu hasła pownniśmy zostać automatycznie przeniesieni do strony logowania. Jeśli tak się nie stało wchodzimy tutaj:
https://www.4coins.pl/logowanie/
I logujemy się za pomocą wcześniej ustalonego adresu e-mail i hasła i klikamy dalej aby przejść do swojego konta.Krok 5
Po zalogowaniu zwykle pojawia się komunikat o możliwości dodania swojego numeru telefonu w celu podniesienia bezpieczeństwa korzystania z konta. Jako, że jest to opcja nieobowiązkowa klikamy "przypomnij później" aby pominąć.Krok 6
Następnie pojawi nam się krótka informacja-ostrzeżenie - zaznaczamy, że się zapoznaliśmy i następnie klikamy "wyślij" aby przejść do swojego konta.Krok 7
Po zalogowaniu wybieramy drugi od góry link w lewym menu "Kup/sprzedaj bitcoiny".Krok 8
Wpisujemy kwotę PLN za jaką chcemy kupić BTC, następnie klikamy "dalej" aby przejść do kolejnego kroku.
Ważne! Kurs BTC jest zmienny, a zarówno kupno jak i transfer BTC wiążą się z niewielkimi prowizjami. Warto więc doładować trochę więcej aby potem nie musieć kupować BTC po raz drugi. System naszych płatności jest automatyczny, jeżeli przelejesz kwotę nawet złotówkę mniejszą system nie zobaczy Twojej płatności co wydłuży cały proces zamawienia!Krok 9
Następnie wybieramy swój bank i doładowywujemy BTC płacąc wcześniej wybraną kwotę za pomocą PLN tak jak każdą inną płatność internetową.


Krok 10
W międzyczasie wybieramy wszystkie interesujące nas produkty, a gdy już wszystko co chcieliśmy mamy w koszyku przechodzimy do realizacji zamówienia.
Po sprawdzeniu danych osobowych i wybraniu metody wysyłki wybieramy płatność "Zapłać przez bitcoin lub altcoin (-5%)", akceptujemy regulamin i klikamy dalej.Krok 11
Po sfinalizowaniu zamówienia zostaną wygenerowane - adres BTC i dokładna kwota w BTC, którą wysyłamy pod ten adres . W tym momencie już kwota do zapłaty to 5% mniej - dzięki wybraniu płatności BTC.
Aby opłacić zamówienie kopiujemy więc kwotę i adres BTC i przechodzimy do ostatniego kroku - płatności.Krok 12
Będąc zalogowanym w kantorze wchodzimy w ten link:
https://www.4coins.pl/portfel/zlecenie-przelewu/
Lub po prostu po zalogowaniu w zakładce "mój portfel" klikamy button "wyślij bitcoiny".


W pole kwota BTC oraz w pole adres bitcoin odbiorcy wklejamy skopiowane w wcześniejszym kroku dane i wysyłamy przelew.

Ważne - sprawdź dokładnie, czy wklejone przez Ciebie dane - kwota w BTC oraz adres odbiorcy BTC są identyczne z tymi, które zostały wygenerowane w kroku 11! W przypadku, gdy nawet jeden znak adresu będzie inny nie otrzymamy Twojej wpłaty!

Informacja:

W katorze 4coins, gdy łączny obrót konta przekroczy 4000 zł serwis może zażądać weryfikacji konta. Jeżeli chcesz uniknąć weryfikacji a masz do przelania wiekszą sumę możesz np. rozłożyć zakupy na dwa zamówienia i zrobić drugi przelew z innego konta.

W razie pytań prosimy o kontakt na [email protected]


Więcej o zasadach kantoru 4coins możecie przeczytaj pod tymi linkami:
https://www.4coins.pl/regulamin/
https://www.4coins.pl/jak-kupic-bitcoiny/